Hoppa över menyn och gå direkt till innehållet

Kommunal Stockholms läns avdelningsstyrelse

I Kommunal Stockholms läns styrelse ingår 13 ordinarie ledamöter och 13 ersättare.
Ordinarie
Jessica Leiding
Jessica Leiding (sektion Norr)

Ordförande
Barnskötare
jessica.leiding@kommunal.se

Carina Lenngren
Carina Lenngren (sektion Universitetssjukhuset)

Vice ordförande
Undersköterska
carina.s.lenngren@kommunal.se

Anki von Essen Walldén
Anki von Essen Walldén (sektion SLSO Sjukvård Norr)
Asal Feridanian (sektion Gullmarsplan)
Felix Finnveden
Felix Finnveden (sektion Gullmarsplan)

Personlig assistent
felix.finnveden@kommunal.se

Mirja Räihä
Mirja Räihä (sektion Universitetssjukhuset)
Sanna Tefke
Sanna Tefke (sektion Solna/Sollentuna)

Vårdbiträde, äldreomsorg
sanna.tefke@kommunal.se

Oscar Karlsson
Oscar Karlsson (sektion Norr)
Anette Pettersson
Anette Pettersson (sektion Skärholmen)
Marie Åberg
Marie Åberg (sektion Skärholmen)
ny_lelle.jpg
Lelle Eriksson (sektion Huddinge)
ny_onur.jpg
Onur Esinsel (sektion Solna-Sollentuna)
lowe.jpg
Lowe Iwman Anderzon (sektion Skärholmen)
Ersättare
Donny Lundin
Donny Lundin (sektion Stockholm Mitt)
ny_lena.jpg
Lena Ericsson Höijer (sektion Stockholm Mitt)
Robert Mjörnberg (sektion Gullmarsplan)

Personlig assistent
robert.mjornberg@kommunal.se

nyny_zandra.jpg
Zandra Michal (sektion Norr)
ny_antfolk.jpg
Elisabeth Antfolk (sektion PVO)

Undersköterska, äldreomsorg
elisabeth.antfolk@kommunal.se

Arisitide Bonnevier Ngabissio (sektion Skärholmen)
ny_david.jpg
David Sriwanat (sektion Nordost)

Vårdare, gruppboende
david.sriwanat@kommunal.se

ny_jennifer.jpg
Jennifer Eriksson (sektion Solna/Sollentuna)