Hoppa över menyn och gå direkt till innehållet

Södertälje Team Södertälje

Lokala facket för dig som arbetar inom Södertälje kommun.

Vi arbetar med frågor som berör medlemskapet, löner och anställningsvillkor för våra medlemmar. Löneförhandlingar är självklart en viktig uppgift för den fackliga organisationen, men det finns en mängd andra frågor medlemmarna får hjälp med. Det kan handla om allt från konflikter med arbetsgivaren till försäkringsfrågor med mera.

Fackliga kontaktpersoner:

Britt-Louise Andersson 
08-523 023 48
britt-louise.andersson@kommunal.se

Camilla Cooper
08-523 016 40
camilla.cooper@kommunal.se

Anders Johansson 
08-523 020 03
anders.johansson@kommunal.se

Maria Svärd
08-523 022 19
maria.svard@kommunal.se

Alicia Altamirano
08-523 069 03
alicia.altamirano@kommunal.se

Maarit Arkkukangas
maarit.arkkukangas@kommunal.se
08-523 048 49

Jessica Borgen
08-523 016 40
jessica.borgen@kommunale.se

Katharina Åkesson
katharina.akesson@kommunal.se

Telefon till sektionen: 010-442 90 08, telefontid måndag-torsdag kl.08.30-12.00.

E-post:  sodertalje.stockholm@kommunal.se